MF Dnes

Sobota, 26. května 2018
Close
Inzerce
26. 5. 23:20 Aktualizováno Hejnová zahájila sezonu šestým místem na Diamantové lize v Eugene
MF Dnes
Překážkářka Zuzana Hejnová zahájila sezonu šestým místem a časem 55,36 s. Kvalitně obsazený závod na mítinku Diamantové ligy v Eugene vyhrála díky skvělému závěru Jamajčanka Janieve Russellová (54,06).

CHF 22,63 +0,066%
26. 5. 22:42 Ligu mistrů zase vyhrál Real, Liverpool potopil obřími chybami brankář
MF Dnes
Real Madrid potřetí za sebou vyhrál fotbalovou Ligu mistrů. Ve finále v Kyjevě porazil Liverpool 3:1, když dvěma góly v poslední půlhodině rozhodl střídající Bale. Anglický klub potopil brankář Karius, který soupeři doslova daroval dvě branky.
26. 5. 22:28 Real - Liverpool 3:1, po dalším kiksu Kariuse střílí svůj druhý gól Bale
MF Dnes
Nevídaný kiks liverpoolského brankáře Kariuse mění skóre finálového utkání Ligy mistrů. Německý gólman krátce po půli při rozehrávce vyhodil míč tak špatně, že trefil do nohy protihráče Benzemu. Vzápětí však po rohu vyrovnává Mané. V 63. minutě vrací Realu vedení Bale parádní střelou přes hlavu.
26. 5. 22:24 Volejbalisté mají v Evropské lize první výhru, porazili Španělsko
MF Dnes
Čeští volejbalisté si v Evropské lize připsali první vítězství. Po dvou porážkách s Finskem zdolali svěřenci trenéra Michala Nekoly v Praze Španělsko 3:1 po setech 25:13, 25:18, 19:25 a 27:25. Ve čtvrté sadě přitom až do koncovky prohrávali a soupeř nevyužil tři setboly.
26. 5. 22:10 Plochodrážní GP v Praze vyhrál Lindgren, Milík skončil jedenáctý
MF Dnes
Plochodrážní Grand Prix České republiky vyhrál Švéd Fredrik Lindgren. Druhý v Praze skončil velmi těsně za vítězem Polák Patryk Dudek, třetí byl Emil Sajfutdinov z Ruska. Brit Tai Woffinden, který v české metropoli kraloval v letech 2013 až 2015, finále nedojel.
26. 5. 21:35 Real - Liverpool 0:0 po půli, zranil se Salah, Benzemovi neuznali gól
MF Dnes
Zranění Salaha, který odstoupil po necelé půlhodině. Několik nadějných příležitostí Liverpoolu, neuznaný gól Benzemy z Realu Madrid pro milimetrový ofsajd. Finále fotbalové Ligy mistrů má za sebou poločas, branka zatím nepadla. Druhý poločas můžete sledovat v online reportáži.
26. 5. 21:19 Do Premier League postupuje Fulham, k výhře v play off pomohl i Kalas
MF Dnes
Fotbalisté Fulhamu se po čtyřech letech vracejí do anglické Premier League. Ve finále play off Championship ve Wembley porazili Aston Villu 1:0. Postup tak slaví i český reprezentant Tomáš Kalas, který posledních třináct minut pomohl bránit vítězství po vyloučení spoluhráče.
26. 5. 21:15 Real - Liverpool 0:0, ve finále Ligy mistrů už během půle střídá Salah
MF Dnes
Real Madrid potřetí za sebou a potřinácté celkově? Nebo Liverpool poprvé od éry Baroše se Šmicerem po třinácti letech a pošesté v historii? Finále fotbalové Ligy mistrů můžete od 20.45 sledovat v on-line reportáži.
26. 5. 21:00 Lacko dojel na úvod ME tahačů v Misanu dvakrát druhý
MF Dnes
Český jezdec Adam Lacko obsadil v úvodním závodu mistrovství Evropy tahačů v Misanu dvakrát druhé místo. V první jízdě nestačil na Němce Jochena Hahna, ve druhé na jeho krajana Saschu Lenze. Stejná příčka patří jezdci týmu Buggyra Racing i v průběžném pořadí šampionátu. Lackův start byl přitom do poslední chvíle v ohrožení kvůli komplikacím po nedávné operaci slepého střeva.
26. 5. 20:32 Golfista Mrůzek si na Kunětické Hoře polepšil na desáté místo
MF Dnes
Golfista Filip Mrůzek je po třech kolech turnaje Challenge Tour na Kunětické Hoře desátý. Nejlepší domácí zástupce zahrál pět birdie a dvě bogey a vylepšil si 16. pozici, která mu patřila po pátku.
26. 5. 20:13 Boxeři Chládek a Gorol vyhráli Velkou cenu Ústí nad Labem
MF Dnes
Dva čeští boxeři dokázali ovládnout svou váhovou kategorii na 49. ročníku Velké ceny Ústí nad Labem. Již popáté v kariéře vyhrál Zdeněk Chládek, který byl tentokrát nejlepší v kategorii do 69 kg, a premiérové vítězství si připsal Miroslav Gorol (do 56 kg).
26. 5. 20:05 Real Madrid - Liverpool, ve finále Ligy mistrů hrají všechny hvězdy
MF Dnes
26. 5. 19:36 Sedmibojařka Thiamová skočila 201 ve výšce a útočí na evropský rekord
MF Dnes
Olympijská vítězka a mistryně světa v sedmiboji Nafissatou Thiamová ozdobila první den mítinku v Götzisu historickým vícebojařským maximem ve skoku do výšky. Belgická hvězda překonala 201 centimetrů a ujala se v této disciplíně zároveň vedení v letošních světových tabulkách.
26. 5. 19:00 Jablonec - Slovácko 2:0, domácí končí třetí, výhru vystřelili útočníci
MF Dnes
Poprvé v klubové historii si fotbalisté Jablonce zahrají základní skupinu Evropské ligy. Postup si zajistili výhrou 2:0 ve 30. kole první ligy nad Slováckem, v tabulce tak končí třetí. Vítěznou branku zápasu zaznamenal v první půli Martin Doležal, vedení po poločase navýšil Jan Chramosta.
26. 5. 18:56 Zlín - Liberec 3:1, neúspěšné jaro zakončili výhrou, zářil Beauguel
MF Dnes
Fotbalisté Zlína zakončili sezonu vítězně. Ve 30. kole první ligy porazili 3:1 šestý Liberec, kterému už o nic nešlo. Hattrickem se o to zasloužil francouzský útočník Jean-David Beauguel, který se v lize trefil poprvé od loňského dubna. Liberci, za který snižoval Petr Ševčík, se nepovedla rozlučka s trenérem Davidem Holoubkem, který na jeho lavičce končí.
26. 5. 18:28 Další suverénní výhra. Volejbalistky neztratily set ani se Slovenskem
MF Dnes
České volejbalistky vyhrály v Evropské lize i třetí zápas bez ztráty setu, nad Slovenskem v Praze zvítězily 25:17, 25:20 a 25:19. V čele skupiny C mají čtyřbodový náskok před Běloruskem, které doma nečekaně podlehlo Španělsku 1:3.
26. 5. 17:56 Fotbalová liga skončila, Sparta je až pátá, o patro níž padá Jihlava
MF Dnes
Fotbalová liga skončila. Slavia si jasnou výhrou v Teplicích pohlídala druhou příčku a 3. předkolo Ligy mistrů. Třetí Jablonec si poprvé v historii zajistil základní skupinu Evropské ligy. Olomouc přeskočila matnou Spartu, která skončila pátá a musí už do druhého předkola Evropské ligy. Druhým sestupujícím je Jihlava, která v přímém souboji podlehla Karviné.
26. 5. 17:30 Plzeň i Slavia koncertují, Spartě se nedaří a Jihlava se potápí
MF Dnes
26. 5. 17:24 Plzeň střílí pátý gól, Spartě se nedaří, Karviná vede v Jihlavě
MF Dnes
26. 5. 17:06 Aktualizováno Fuksa ve Světovém poháru dominuje, Dostál skončil v Duisburgu čtvrtý
MF Dnes
Před týdnem vyhrál dva závody na Světovém poháru v Szegedu, teď přidal český rychlostní kanoista Martin Fuksa další triumf v seriálu v Duisburgu, kde suverénně vládl na kilometrové trati. Kajakář Josef Dostál skončil na stejné trati v čtvrtý.
26. 5. 16:58 Olomouc je po půli před Spartou, v boji o záchranu góly nepadají
MF Dnes
Už jen poločas a ročník 2017/2018 první fotbalové ligy skončí. V průběhu závěrečného dějství to vypadá, že Slavia v pohodě udrží druhou příčku, Jablonec si hlídá třetí místo a přímý postup do Evropské ligy. Jelikož matná Sparta zatím nedala gól na Bohemians, ve virtuální tabulce ji přeskakuje Olomouc. Ve dvou zápasech, v nichž jde o záchranu, zatím gól nepadl.
26. 5. 16:54 Sparta se trápí na Bohemians, v boji o záchranu góly nepadají
MF Dnes
26. 5. 16:40 Froome náskok udržel. Stačí mu obkroužit Řím a stane se králem Gira
MF Dnes
Po pátečním 80kilometrovém sólu, které se zapíše do cyklistických dějin, zvládl Chris Froome i sobotní poslední náročnou zkoušku italské Grand Tour. Ustál všechny útoky Toma Dumoulina v závěrečném stoupání na Cervnii a nyní mu zbývá už jen 115 nedělních kilometrů v ulicích Říma. Když je zvládne, stane se králem 101. ročníku Gira d’Italia.
26. 5. 16:30 Froome náskok udržel. Stačí mu dojet do Říma a stane se králem 101. Gira
MF Dnes
26. 5. 16:27 Ricciardo v Monaku válí. Po trénincích ovládl i kvalifikaci
MF Dnes
Napřed se předvedl, když ovládl všechny tři tréninky, v kvalifikaci dobrou formu potvrdil. Pole position ve Velké ceně Monaka získal Daniel Ricciardo z Red Bullu. Za ním se seřadili Sebastian Vettel z Ferrari a Lewis Hamilton z Mercedesu.
26. 5. 16:16 Krmenčík si jde pro střeleckou korunu, vede i Jablonec a Zlín
MF Dnes
Necelé dvě hodiny a ročník 2017/2018 první fotbalové ligy skončí. V závěrečném dějství jde ještě o umístění na druhé až páté příčce, jak si elitní mužstva rozdělí nasazení do pohárů. A také 30. kolo určí druhého sestupujícího. Všechna utkání můžete od 16.00 sledovat v online reportážích.
26. 5. 15:23 Poslední kolo: Sparta hraje na Bohemians, Ostrava hostí Brno
MF Dnes
Necelé tři hodiny a ročník 2017/2018 první fotbalové ligy skončí. V závěrečném dějství jde ještě o umístění na druhé až páté příčce, jak si elitní mužstva rozdělí nasazení do pohárů. A také 30. kolo určí druhého sestupujícího. Všechna utkání můžete od 16.00 sledovat v online reportážích.
26. 5. 14:55 Aktualizováno Přísný los na Roland Garros: české tenistky vs. supermámy
MF Dnes
Patrně i ty největší tenisové dračice se úpěnlivě modlily, aby se hned v prvním kole Roland Garros nestřetly se dvěma nenasazenými ranařkami, z nichž jedna porodila v prosinci 2016 a druhá v září 2017. Los nadělil obě supermámy, grandslamové šampionky Viktorii Azarenkovou a Serenu Williamsovou, dvěma Češkám.
26. 5. 14:25 Aktualizováno Kyjev před finále Ligy mistrů zavřel kvůli hrozbě bombou pět stanic metra
MF Dnes
Dopravní podnik v Kyjevě uzavřel na téměř hodinu pět stanic metra v centru města kvůli hrozbě bombovým útokem. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na oficiální oznámení dopravního podniku. V ukrajinské metropoli se večer hraje finále fotbalové Ligy mistrů, v němž se o titul utkají Real Madrid a FC Liverpool.
26. 5. 13:57 Istanbulský zázrak: Barošova věštba, teplé pivo a oslava z Titaniku
MF Dnes
Den před zápasem v rozhovoru vyprávěl, jak za ním do Istanbulu autem míří kamarádi z rodných Vigantic. Jak si byl s liverpoolským parťákem Vladimírem Šmicerem na uklidněnou zahrát bowling a prohrál: prý proto, že házel levou rukou, aby dal kamarádovi šanci.
26. 5. 12:55 Starosta změnil na počest Washingtonu ve finále NHL název svého města
MF Dnes
Starosta dvoutisícového městečka Lovettsville v USA nedaleko Washingtonu dostal před měsícem bláznivý nápad. „Pokud hokejisté Capitals postoupí v NHL do finále, navrhnu dočasně změnit název našeho města!“ Jak slíbil, tak splnil. Rada města návrh jednohlasně podpořila. Na mapě USA nyní najdeme „Capitalsville“.
26. 5. 12:30 Na slalomářském mistrovství Evropy v Praze bude 207 lodí z 27 zemí
MF Dnes
Mistrovství Evropy ve vodním slalomu se v příštím týdnu v pražské Troji zúčastní vodáci z 27 zemí. Přihlášeno je 207 lodí, nejpočetněji je zastoupena tradičně kategorie kajakařů, jichž se představí 65. Představit by se mělo 14 z 15 medailistů z loňského šampionátu v Tacenu.
26. 5. 12:19 Jihlavský kapitán Vaculík: Rozhodnutí, jestli končím, padne po sezoně
MF Dnes
Před 24 lety oblékl fotbalový záložník nebo obránce Lukáš Vaculík poprvé dres Jihlavy. V sobotu se možná ve stejném klubu rozloučí.
26. 5. 11:50 Vrba před posledním duelem Plzně: Věřím, že to hráči budou brát vážně
MF Dnes
Prakticky celou sezonu byli v centru zájmu. Na podzim díky spanilé jízdě, kdy vyhráli 15 ze 16 zápasů, na jaře proto, že sice začali z luxusního náskoku ztrácet, ale stále drželi jasně první příčku. Až teď, v posledním kole HET ligy, si užijí fotbalisté Viktorie Plzeň zápas v závětří. Daleko sledovanější je boj o záchranu nebo o poháry.
26. 5. 11:41 Křížek s Joubertem obsadili v Quiberonu osmou příčku
MF Dnes
S francouzským kosatníkem Antoinem Joubertem, dvojnásobným mistrem světa, startoval plzeňský jachtař David Křížek na druhém podniku letošního seriálu „létajících“ katamaránů Flying Phantom Extreme Sailing Series. Ve francouzském Quiberonu vybojovali osmou příčku, v průběžném pořadí patří týmu Masterlan šestá pozice.
26. 5. 11:35 Mládí není omluva, chápe brněnský útočník Růsek
MF Dnes
Ačkoliv ve Znojmě odehrál jenom podzim, zůstal tam útočník Antonín Růsek s pěti góly druhým nejlepším střelcem druholigového mužstva. V Brně se za srovnatelně dlouhé období, jarní část první ligy, 19letý mládežnický reprezentant trefil jen jednou. Ironií osudu je i s touto bilancí třetím nejlepším střelcem Zbrojovky.
26. 5. 11:18 Aktualizováno Němci vládli i v Eugene, Vadlejch byl na Diamantové lize čtvrtý
MF Dnes
Dominance německých oštěpařů v atletické sezoně pokračuje, v páteční předehře Diamantové ligy v americkém Eugene obsadili kompletní stupně vítězů. Český vicemistr světa Jakub Vadlejch skončil výkonem 85,40 metru čtvrtý.
26. 5. 11:00 Bitva o svatý grál. Tři souboje, které mohou rozhodnout finále Ligy mistrů
MF Dnes
Na trávník vyběhne víc fotbalových hvězd než 15. července ve finále mistrovství světa. Jak je to možné? Protože se hraje finále Ligy mistrů. Real Madrid versus Liverpool. V sobotu od 20.45.
26. 5. 10:56 Basketbalisté Svitav vítají posilu z NCAA. Přichází Svoboda
MF Dnes
Sotva oslavili historicky nejlepší umístění v Kooperativa NBL, už hlásí první posilu svého kádru. Ke svitavským Turům se připojí jedenadvacetiletý talentovaný křídelník Matěj Svoboda, jenž na východě Čech podepsal tříletou smlouvu.
26. 5. 10:49 Na bikemaraton Malevil Cup dorazí i obhájce prvenství
MF Dnes
Už jen dva týdny zbývají do legendárního bikemaratonu Malevil Cup. Trasy vedoucí hraničními hvozdy Lužických a Žitavských hor budou hostit cyklisty z mnoha zemí již po devatenácté.
26. 5. 10:46 Výhra Hradci Králové na bronz nestačila, uspěl aspoň střelec Pázler
MF Dnes
Jeden ze dvou vytčených cílů, nutno podotknout, že ten snazší, fotbalisté Hradce Králové v pátek dotáhli k úspěšnému konci. Jejich nejlepší střelec Jan Pázler totiž v Táboře přidal ke svým dosavadním dvaceti trefám další, kterou odstartoval cestu svého týmu za vítězstvím. I díky ní se stal podruhé za poslední tři roky nejlepším střelcem druholigové soutěže.
26. 5. 10:16 „Kurde, komu fandit? No Baníku!“ Osmdesát let u úspěchů i pádů
MF Dnes
To je věrnost! Už přes osmdesát let Jindřich Pauk fandí fotbalistům Baníku Ostrava. Zažil úspěchy i pády. S klubem prošel tři stadiony. A v sobotu se pochopitelně chystá na duel Baníku s Brnem, který začne v 16 hodin.
26. 5. 9:59 Retro a totální Giro. Jak Froome naplánoval útok, jenž vstoupí do dějin
MF Dnes
Byl to den, jenž bude zapsán mezi legendárními příběhy cyklistické historie. Den úchvatného úniku jediného muže v přetěžkém horském terénu, kterým dokázal převrátit pořadí Gira vzhůru nohama. A takhle se to vše odehrálo.
26. 5. 9:29 Jablonec v napětí: bojuje o historický úspěch. Co ukáže Slovácko?
MF Dnes
Na stadionu Střelnice se v sobotu odehraje nejvýznamnější zápas klubové historie. Fotbalisté FK Jablonec vyzvou od 16 hodin Slovácko a v případě vítězství si zajistí třetí místo v první lize, přímý postup do skupiny Evropské ligy a s tím spojený tučný bonus v podobě necelých 70 milionů korun.
26. 5. 9:12 „Penzista“ Nikas si vyzkouší, zda se ještě chce rvát o vítězství
MF Dnes
Už to vypadalo, že když se loni Nikas nedostal do cíle Velké pardubické, stane se z třináctiletého valacha penzista. Tak to ostatně avizoval i jeho majitel Petr Kupka. Nikase přesunul na důchod do stájí v Újezdu u Boskovic, aby to k němu měl blízko a mohl za ním dojíždět a jezdit na něm. Nyní je vše jinak.
26. 5. 9:12 Aktualizováno Jamesův nevídaný kousek přinesl sedmý zápas, Love v něm může chybět
MF Dnes
Ještě jeden ničivý výkon od LeBrona Jamese, ještě jedna šance pro Cleveland dobýt Boston. Basketbaloví Cavaliers zvítězili v šestém finále Východní konference NBA nad Celtics 109:99 a srovnali sérii na 3:3. Výhoda domácí palubovky byla opět využita, James a spol. se toto pravidlo pokusí v neděli porušit.
26. 5. 8:57 V Buggyře jezdím se svými hrdiny, nadchlo nováčka Janese
MF Dnes
S novým jezdcem a znovu s vysokými ambicemi jde do další sezony evropského seriálu závodních tahačů roudnická Buggyra. Obhajovat bude individuální titul i prvenství v Poháru konstruktérů.
26. 5. 8:44 Satoranský bilancuje: Hrát NBA naplno je skvělé. Udělám vše, abych zůstal
MF Dnes
Zažil hořký konec i všudypřítomnou nejistotu. Ale co na tom záleží! Jediný Čech mezi basketbalovými vyvolenými si totiž ve druhé sezoně v NBA především vyzkoušel, že na slavnou ligu má. Proto už plánuje rok číslo tři.
26. 5. 8:10 Boxer Chládek útočí na rekord legend: Je to jeden z mých cílů v kariéře
MF Dnes
Páteční osmadvacáté narozeniny boxer Zdeněk Chládek oslavil prací. Prací, která se povedla: na 49. ročníku ústecké Grand Prix prošel do finále.
26. 5. 8:02 Ať se střelec Ikaunieks rozloučí hattrickem, přejí si v Jihlavě
MF Dnes
Těžko si lze představit, že by jihlavští fotbalisté v této sezoně mohli bojovat o prvoligovou záchranu, kdyby nebylo jeho. Lotyšský útočník Davis Ikaunieks ve 26 utkáních nasázel deset gólů. Tedy třetinu toho, co Vysočina zatím v letošním ročníku nastřílela.
26. 5. 7:55 V Brně hasí Požárem. Potká se coby sportovní ředitel zase s Pivarníkem?
MF Dnes
Fotbalisté Zbrojovky Brno se během týdne připravovali na sobotní poslední zápas sezony v Ostravě, který už pro ně prakticky nic neznamená. Sestup odvrátit nemůže, o záchranu budou bojovat jen domácí.
26. 5. 7:05 Kreuziger: Simon na Finestre bouchnul. Ale předtím udělal atraktivní Giro
MF Dnes
Co říci, když přijedete 38 minut za vítězem etapy, a přesto coby „čestná stráž“ lídra vašeho týmu, který má sice stále na sobě růžový dres, ale mezitím už z něj byl brutálně vysvlečen? Takovou stráží byl v pátek na Giru v cíli královské etapy Roman Kreuziger.
26. 5. 5:30 Život v klícce - luxus a dril. Hokej se v akademii učí i Fischerův syn
MF Dnes
Na zdi hodiny se znakem slavného klubu Detroit Red Wings, postel pokrytá dekou s logem stejného klubu. Životní cíl teprve šestnáctiletého čahouna Braidana Simmonse-Fischera, syna generálního manažera české reprezentace Jiřího Fischera, je jasný. Jednou to dotáhnout, kam to zvládl jeho otec - do nejlepší hokejové ligy světa, nejlépe do Detroitu.