Lidové noviny

Sobota, 1. srpna 2020
Close
Inzerce
1. 8. 20:47 Arsenal ve finále Anglického poháru obrátil nepříznivé skóre. Po výhře nad Chelsea slaví rekordní triumf
Fotbalisté Arsenalu získali po třech letech Anglický pohár, ve finále porazili po obratu londýnského rivala Chelsea 2:1. Oba góly „Kanonýrů“ vstřelil kapitán Pierre-Emerick Aubameyang, „Blues“ navíc od 73. minuty dohrávali bez vyloučeného Matea Kovačiče. Arsenal si připsal rekordní 14. triumf v soutěži.

CHF 25,10 +0,100%
1. 8. 20:15 Fuksa se v Račicích zatím drží zlatého plánu, triumf si připsal i kajakář Dostál
Rychlostní kanoista Martin Fuksa přidal na republikovém šampionátu v Račicích další dva tituly a zatím plní svůj plán na sedm zlatých medailí. Aby zopakoval předloňský výkon a vyhrál všechny vypsané disciplíny, potřebuje po dnešní dominanci na pětistovce přidat v neděli ještě zbylé tři triumfy.
1. 8. 19:13 Cyklistika je zpátky. Strade Bianche vyhrál Van Aert, Štybar dojel šestý
Belgičan Wout van Aert se stal vítězem Strade Bianche, prvního závodu cyklistické WorldTour po koronavirové pauze. Nejlepší z české elitní trojice Zdeněk Štybar dojel v Itálii po 184 kilometrech ve velkém vedru na šestém místě, za trojnásobným mistrem světa v cyklokrosu Van Aertem zaostal vítěz z roku 2015 téměř o čtyři minuty.
1. 8. 18:30 Objevil se rebel. Při hymně jeden z basketbalistů NBA nepoklekl
Restart zámořské NBA se nese ve znamení boje proti rasismu. Na začátku utkáních v prvních dvou dnech všichni hráči, trenéři i rozhodčí poklekli při hymně v tichém protestu, basketbalisté pak oblékli trička s nápisem Black Lives Matter. Tedy všichni až na jednoho. Jonathan Isaac z Orlanda zůstal v dresu svého týmu vzpřímeně stát.
1. 8. 16:47 Kvalifikaci na Velkou cenu Británie F1 ovládl Hamilton, druhý byl Verstappen
Kvalifikaci na Velkou cenu Británie formule 1 vyhrál obhájce titulu Lewis Hamilton a v neděli bude na třetí vítězství za sebou útočit z pole position. Nadvládu Mercedesu v dosavadním průběhu sezony potvrdil v Silverstonu druhým místem Valtteri Bottas.
1. 8. 15:30 První český slalomář si zajistil účast na olympiádě v Tokiu. Prskavec válel v pražském závodě
Kajakář Jiří Prskavec si jako první český vodní slalomář zajistil účast na olympijských hrách v Tokiu. V Praze-Troji vyhrál v rámci Českého poháru i třetí nominační závod a v čele klasifikace si i díky třem bodům za loňský titul mistra světa vypracoval nedostižný náskok. Kateřina Kudějová skončila v kategorii K1 až pátá a o letenky do Tokia zabojuje v neděli.
1. 8. 13:31 Sparta o Hancka hned nepřijde. Na Letné by měl zůstat na hostování ještě rok
Slovenský fotbalista Dávid Hancko by měl i nadále hrát za Spartu. Respektovaný italský novinář Gianluca Di Marzio ze stanice Sky Sports informoval o tom, že letenský celek s domluvil s Fiorentinou na prodloužení hostování slovenského stopera o další rok. Kluby zatím dohodu nepotvrdily.
1. 8. 12:38 Harden po pauze zase v NBA září, 49 body táhl Houston k výhře nad Dallasem
Basketbalisté Houstonu vstoupili do restartu sezony NBA přestřelkou s Dallasem, ve které nakonec uspěli 153:149 po prodloužení i díky 49 bodům nejlepšího střelce soutěže Jamese Hardena. Zvítězil také lídr ligy Milwaukee Bucks a to 119:112 nad Bostonem. Velmi důležitou výhru vybojoval Portland 140:135 po prodloužení nad Memphisem a snížil tak jeho náskok na osmém místě tabulky Západní konference jen na dvě výhry.
1. 8. 12:10 Vyhrát může každý. Začíná nevyzpytatelné play-off NHL, do boje vyráží i 22 Čechů
Pořadí v tabulce po základní části se maže, papírové předpoklady jdou stranou. Letošní boje o Stanleyův pohár představují velkou neznámou. Který ze 24 týmů se s netradičním schématem i termínem popasuje nejlépe?
1. 8. 8:58 Když jste rasista a ani o tom nevíte. Expert dostal padáka za vysvětlování historie boxu
Boxerský analytik televize Showtime Boxing Paulie Malignaggi byl včera propuštěn za rasistické komentáře. Otázkou je: řekl opravdu něco, kvůli čemu měl být vyhozen? Byly jeho projevy rasistické.
1. 8. 7:17 Satoranský vládne českému basketbalu. S reprezentací chce do Tokia a vyhlíží úspěch na domácím ME
Šestým vítězstvím v anketě Basketbalista roku vyrovnal rozehrávač Chicaga Tomáš Satoranský rekord jednoho z dalších čtyř Čechů hrajících v kariéře v NBA Jiřího Welsche. Do historie se ale letos zapsal tím, že jej na první pozici zařadili úplně všichni hlasující z řad trenérů, hráčů, vedení federace ČBF a novinářů.
1. 8. 5:36 Zranění přišlo v nejlepší možnou dobu. Play-off NHL bude pro hráče psychicky náročné, říká Tomáš Hertl
Co se zdraví týče, lze Tomáše Hertla považovat za hokejového smolaře. Český hokejový útočník si během své kariéry prošel několika zraněními, od ledna se zotavoval z velké operace kolene. Teď má před sebou snad už jen radostné události. Pomalu se vrací na led, vyhlíží novou sezonu NHL a zároveň se s manželkou těší na přírůstek do rodiny.